Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací V pořádku

Albi

CO DĚLAT, KDYŽ...


...jsem poslal přání v listopadu či prosinci z původní verze přáníček od ALBI. Dorazí adresátovi?

Původní verze přáníček, kterou využívaly tisíce uživatelů téměř čtrnáct let, zůstává funkční souběžně s novou verzí na adrese pranicka.albi.cz. Všechna přání, která byla naplánována k odeslání v průběhu prosince 2012 či ledna 2013 budou odeslána a k přečtení adresátům budou k dispozici až do konce ledna 2013.

Ze starší verze přání již nebude možné přání odesílat ani procházet její nabídku, stále však bude k dispozici pro přečtení odeslaných přáníček, popř. pro kontrolu jejich doručení. 

...si chci vybrat přání?

Co dělat, když si chci vybrat přání?

Poslat elektronické přáníčko od ALBI je stále stejně jednoduché, jak bývalo. Nabídka všech přáníček je rozložena na stole před Vámi (nabídkou se můžete posunovat pomocí šipek doleva a doprava nahoře nad přáníčky) nebo si vyberte konkrétní kategorii (K narozeninám, K svátku, Z lásky, Vánoční přání atd.). 

Pokud na přání kliknete, otevře se Vám titulní strana a náhled textu, který je uvnitř přání. Jestli se Vám líbí, klikněte ještě jednou a na prázdný list napište svůj osobní vzkaz.

...chci vybrané přání odeslat?

Odeslání přání z webu Elektronická přáníčka ALBI

K odeslání přání je nutné zadat své jméno (objeví se v mailu pro adresáta - např. "Petr" Vám poslal elektronické přáníčko - vyzvednout si jej můžete zde), Vaši e-mailovou adresu (pokud by Vám rovnou chtěl adresát odpovědět) a email toho, komu přání posíláte. 

Přání můžete nechat odeslat okamžitě nebo si jeho odeslání naplánovat až 14 dní dopředu. Pokud budete chtít, bude Vás náš průvodce ALBÍK informovat o odeslání přání, jeho doručení a přečtení - tuto volbu ovšem musíte ještě před odesláním zaškrtnout. 

Pokud se registrujete, bude obálka k odeslání přání předvyplněna Vaším jménem a e-mailem, navíc si budete moci založit adresář přátel a vybírat z něj, komu chcete přání poslat. 

...chci kontrolovat, zda-li přání dorazilo a bylo přečteno?

Kontrola doručení a přečtení přání - ALBI elektronická přáníčka

Pro kontrolu přání můžete zaškrtnout volbu Chci být informován o odeslání, doručení a přečtení přání ve formuláři k odeslání přání - ALBÍK Vám pošle při každé změně stavu přání e-mail. Pokud nechcete dostávat žádné e-maily navíc, zobrazí Vám ALBÍK po odeslání přání URL, kde si stav přání můžete pravidelně kontrolovat. 

Nebo se zaregistrujte. V klientské části ALBI elektronických přáníček budete mít kompletní přehled všech odeslaných přání včetně textů, data odeslání a možnosti filtrovat si přání podle adresáta, stavu přání, období, kdy bylo odesláno atd.

...si chci vyzvednout přáníčko?

Jednoduše klikněte na odkaz, který máte v e-mailu a potom si už jenom užívejte milý vzkaz ;-)  A když budete chtít, rovnou odesílateli pošlete také přáníčko...

Jak dlouho bude přáníčko k dispozici? 

Přání je na našem serveru prani.albi.cz uloženo po dobu 90 dní. Na adrese, kterou jste obdrželi při odeslání přání, můžete sledovat, zda-li bylo přečteno, popř. jaký text jste napsali. 

Pokud byste chtěli mít historii Vašich odeslaných přání k dispozici v příjemnější formě, zkuste se zaregistrovat, přáníčka od ALBI budou ve Vašem profilu uložena pořád včetně textů a data odeslání. Navíc Vám můžeme poslat upomínku, takže na narozeninové přání pro svého kamaráda / pro svou kamarádku nezapomenete ani příští rok!

K čemu je registrace?

Registrace by měla především usnadnit používání přáníček. Pokud se zaregistrujete, bude za Vás ALBÍK vyplňovat informace v odesílacím formuláři přání, budete si moci založit vlastní adresář přátel, získáte přehledný výpis všech odeslaných přání včetně Vašich vzkazů, možnost upomínek na svátek, narozeniny či jiný významný den. Zkuste to, pokud se Vám uživatelský účet nebude líbit, napište nám, zrušíme jej. 

Napište nám

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Nevadí, klidně nám napište na e-mail pranicka@albi.cz, rádi odpovíme.